تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

دکتر تویسرکانی: تحولات ثبتی سال های اخیر یک عزم ملی بود که آثار و برکات آن در آینده بیشتر احساس خواه

  به گزارش روابط عمومی، دکتر " احمد تویسرکانی" معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در گردهمایی سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق کرمان سخن می گفت، با اشاره به نقش دفاتر اسناد رسمی در جامعه افزود: امروز نقش این دفاتر در ثبات و امنیت قضایی، اجتماعی و اقتصادی بر همه روشن و مبرهن است و سردفتران باید تلاش کنند به معنای واقعی مفهوم " کاتب بالعدل " از سوی مردم احساس شود.

  وی افزود: اگر فقط نگاه اقتصادی به این جایگاه داشته باشیم طبیعتا نمی توان بر ارزش های معنوی کاتب بالعدل پافشاری کرد و باید در کنار تمامی تحولات فرآیندی این عرصه، ارتقاء جایگاه سردفتری نزد مردم مورد توجه جدی قرار گیرد.

  رئیس سازمان ثبت اظهار داشت: در آغاز تحولات ثبتی تصور می شد این تغییرات با بوروکراسی های سخت و سنگین، کمبود منابع و گاها تعارضات فکری ناممکن است که بحمداله کارها در این سازمان در بخش های مختلف سازماندهی شد که هم الزامات دینی ما ناشی از فلسفه حکومت اسلامی و هم الزامات توسعه و پیشرفت و تحولات جهانی این ضرورت را ایجاب می کرد.

  معاون رئیس قوه قضائیه در خصوص دفاتر رسمی ازدواج و طلاق نیز گفت: قانونگذار، سردفتری ازدواج و طلاق را به عنوان شغل تلقی نکرده و آن را در منافات با مشاغل دیگر اداری ندانسته، البته من اعتقاد دارم در این بخش گرفتار یک خلاء جدی در حوزه قانونگذاری هستیم و البته تلاش زیادی هم کردیم که بسیاری از مقررات دفاتر اسناد رسمی را به این بخش نیز تسری بدهیم و این پیگیری ها از طریق کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنان ادامه دارد.

  طالبی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، مرتضوی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان و محمودآبادی رئیس جامعه سردفتران ازدواج و طلاق استان نیز در ابتدای این مراسم گزارش هایی از فعالیت های صورت گرفته در این حوزه ها ارائه دادند.

  در پایان این مراسم احکام اعضای جدید هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان کرمان از سوی دکتر تویسرکانی به آنان اهداء شد.


  این مطلب تا کنون 50 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : رئیس ,دفاتر ,سردفتران ,اسناد ,تحولات ,استان ,اسناد رسمی ,کانون سردفتران ,دفاتر اسناد ,دفتریاران استان ,استان کرمان ,دفتریاران استان کرمان ,رئیس ,
  دکتر تویسرکانی: تحولات ثبتی سال های اخیر یک عزم ملی بود که آثار و برکات آن در آینده بیشتر احساس خواه

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر